1. Serdecznie witamy i pozdrawiamy Parafian oraz Gości!

 1. Od tego tygodnia rozpoczynamy w naszej Parafii Rekolekcje Ewangelizacyjne Odnowy (REO). Będą się odbywać w każdą środę, począwszy od 26 września aż do 28 listopada o godz. 18.00 w kościele. Pierwsze spotkanie w najbliższą środę. Szczegóły na plakacie w gablocie oraz na ulotkach. Wysłuchajmy krótkiego świadectwa i zaproszenia do udziału w Rekolekcjach. (świadectwo)

 1. W dzisiejszą niedzielę po Mszach świętych będzie można złożyć do puszki ofiarę na kształcenie w diecezji oraz Wydział Teologiczny w Szczecinie. Bóg zapłać!

 1. W poniedziałek po Mszy świętej wieczornej odbędzie się spotkanie Kręgu Biblijnego.

 1. W środę o godz. 18.00 w sali katechetycznej odbędzie się spotkanie kandydatów do bierzmowania z klasy ósmej.

 1. Lekcje języka włoskiego będą się odbywać co dwa tygodnie: w tym tygodniu w czwartek o godz. 18.00 zaawansowani, o godz. 19.00 średniozaawansowani.

 1. W piątek po Mszy świętej wieczornej w sali katechetycznej odbędzie się spotkanie Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym.

 1. Również w piątek po Mszy świętej wieczornej w kościele odbędzie się spotkanie przedpielgrzymkowe przed wyjazdem na pielgrzymkę do Częstochowy, Kalwarii Zebrzydowskiej, Wadowic, Krakowa i Zakopanego. Prosimy, aby do piątku w miarę możliwości uiścić opłatę za udział w pielgrzymce.

 1. W najbliższą sobotę 29 września przypadają imieniny ks. Rafała. Msza święta imieninowa w int. Solenizanta zostanie odprawiona w sobotę o godz. 17.00. Na zakończenie Mszy świętej będzie można złożyć Solenizantowi życzenia. Zapraszamy do modlitwy i udziału we Mszy świętej w int. ks. Rafała.

 1. W przyszłą niedzielę 30 września w Sanktuarium na Górze Chełmskiej odbędzie się kolejna katecheza z cyklu „Kazania na Górze”. Poprowadzi ją ks. dr Jarosław Kwiecień, wykładowca i prefekt w Wyższym Seminarium Duchownym w Koszalinie. Katecheza dotyczyć będzie kolejnego z grzechów głównych – gniewu. Spotkanie rozpocznie się w Sanktuarium o godz. 15.00. Po części modlitewnej i katechetycznej Siostry zapraszają na kawę.

 1. Serdecznie zapraszamy na Stadion Młodych - jednodniowe rekolekcje na Stadionie Narodowym, które odbędą się w sobotę 6 października. Parafia Katedralna organizuje autobus, który wyjedzie we wczesnych godzinach porannych. Zakończenie Stadionu Młodych przewidziane jest na godzinę 24.00. Koszt wyjazdu wraz z symbolicznym biletem wstępu - 90 złotych. Zapisy: ks. Mateusz Chmielewski – tel. 697 574 222.

 1. Koszalińskie Środowisko Wiernych Tradycji Łacińskiej serdecznie zaprasza na IV Pielgrzymkę Tradycji Łacińskiej do Sanktuarium Matki Boskiej Bolesnej w Skrzatuszu, która odbędzie się 6 października A. D. 2018.

 1. W dniach od 16 do 18 listopada 2018 r. odbędą się rekolekcje zatytułowane: „Uzdrowienie po aborcji”. Poprowadzi je S. Beata Witerska – pallotynka. Zapisy pod nr tel. 517 042 230 lub poprzez e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Szczegóły na plakacie w gablocie.

 1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej - przy wyjściu z kościoła jest do nabycia nowy numer Gościa Niedzielnego. W dzisiejszym Gościu polecamy artykuł o tym, dlaczego koniecznie trzeba się modlić za kapłanów oraz obrazek z tekstem modlitwy za księży; ponadto – o peregrynacji relikwii św. Teresy od Dzieciątka Jezus po Afryce; jak również w trosce o dzieci – ile snu potrzebują i jak poważne mogą być skutki ich niewyspania. W zakrystii można nabyć kalendarz diecezjalny na rok 2019 w cenie 10 zł.

 1. Parafianom i Gościom serdecznie dziękujemy za życzliwość, modlitwy i ofiary. Niech dobry Bóg Wam błogosławi i obdarza pokojem. Szczęść Boże!

DUSZPASTERZE

W mijającym tygodniu do wieczności odszedł:
 
Ś. P. Henryk Szczygieł, ur. w 1931 r.
 
                                          Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie ...