wielkanoc 2017

 

 1. Z okazji świąt Wielkiej Nocy w imieniu księży pracujących w naszej Parafii przyjmijcie drodzy parafianie i przybyli Goście najlepsze życzenia. Niech Zmartwychwstały Chrystus obdarza Was pokojem, miłością i przebaczeniem. Niech wnosi w Wasze rodziny błogosławieństwo i siłę do ciągłego zwycięstwa dobra a nadzieja płynąca od Zmartwychwstałego towarzyszy Wam każdego dnia. Bożych, radosnych i rodzinnych Świąt Wielkanocnych, dla Was i dla wszystkich chorych pozostających w domach.

 1. Podziękowania : wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do uświetnienia Liturgii Wielkiego Tygodnia oraz dzisiejszej procesji i mszy rezurekcyjnej składamy bardzo serdeczne podziękowania: – za trud przygotowanie liturgii i dekoracji świątecznej – Liturgicznej Służbie Ołtarza za uroczystą posługę przy ołtarzu, – za piękne śpiewy i oprawę muzyczną podczas Triduum i Świąt. Bóg zapłać.

 1. Dzisiaj odpust zupełny może uzyskać każdy, kto pobożnie przyjmie błogosławieństwo udzielone przez papieża Miastu i światu (Urbi et orbi), choćby nawet ze słusznej przyczyny nie uczestniczył fizycznie w świętych obrzędach, jednak pobożnym nastawieniem serca śledził je przez bezpośrednią transmisję telewizyjną bądź radiową.

 1. Jutro Poniedziałek Wielkanocny Msze św. w naszej parafii wg. porządku niedzielnego. Ofiary zbierane w tym dniu przeznaczamy na kształcenie w diecezji oraz na KUL.

 1. Kancelaria parafialna czynna tylko we wtorek, czwartek od godz. 18.00 – 19.00 oraz w piątek od 9.00 – 10.00.

 1. W środę po Mszy św. wieczornej około godz. 18:00 odbędzie się spotkanie młodzieży ponadgimnazjalnej i dorosłych przygotowujących się do bierzmowania. Obecność obowiązkowa.

 1. Składamy podziękowanie za ofiary na kwiaty do Bożego Grobu. Bóg zapłać za wszelką pomoc.

 1. W piątek z racji przypadającej Oktawy Wielkanocy nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 1. W piątek po Mszy św. wieczornej odbędzie się spotkanie Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym.

 1. Za tydzień przypada Niedziela Miłosierdzia Bożego. Zapraszamy wszystkich tych, dla których Miłosierdzie Boże jest jedyną ucieczką na godz. 15:00 do naszego kościoła. Zakończymy ostatni dzień nowenny oraz przy wystawionym Najświętszym Sakramencie odmówimy koronkę do Bożego Miłosierdzia. Z tym dniem związana jest konkretna łaska, którą obiecał nam Pan Jezus przez św. s. Faustynę. Największą z nich jest łaska „zupełnego odpuszczenia win i kar” związana z Komunią świętą przyjętą w tym dniu po dobrze odprawionej spowiedzi (bez przywiązania do najmniejszego grzechu), w duchu nabożeństwa do Miłosierdzia Bożego, czyli w postawie ufności wobec Boga i czynnej miłości bliźniego.

 1. Naszym już koszalińskim zwyczajem, zapraszamy gorąco na godzinę 15:00 w dzień Bożego Miłosierdzia przed Ratusz na wspólne powierzenie Koszalina Miłosiernemu Panu.

 1. Zapraszamy młodzież z parafii (zwłaszcza bierzmowanych) na nocne czuwanie do Skrzatusza. Wyjazd 26.04 (piątek) o godz. 18:30 z naszego kościoła, powrót około godziny 5:00 rano w sobotę 27.04. Koszt wyjazdu 30zł. Zapisy i odbiór zgody w zakrystii.

 1. Niebawem 1 maja będziemy przeżywać odpust w naszej parafii. Osoby, które chciałyby wesprzeć Józefiadę poprzez swoje wypieki cukiernicze proszone są o przyjście do zakrystii.

 1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Przy wyjściu z kościoła można nabyć nowy numer Gościa Niedzielnego oraz Mały Gość.

 1. Parafianom i Gościom serdecznie dziękujemy za życzliwość, modlitwy i ofiary. Niech dobry Bóg Wam błogosławi i obdarza pokojem. Szczęść Boże!

DUSZPASTERZE

Zapowiedzi przed sakramentem małżeństwa:

1. Jakub Maciej Wilkos zam. Koszalin oraz Roksana Katarzyna Bednarek zam. Koszalin

 

W minionym tygodniu do wieczności odeszli:

Ś. P. Bronisława Grabarz ur. 1927r.

Ś. P. Janina Kowalczyk ur. 1924r.

Ś. P. Stanisław Mikołajczyk ur. 1930r.

Ś. P. Aniela Reimann ur. 1935r.

Ś. P. Wiesław Jeżak ur. 1957r.

Ś. P. Łucja Peplińska ur. 1951r. – Msza pogrzebowa 23.04. (wtorek) o godz. 11:00.

                                                                                                                                                     Dobry Jezu a nzasz Panie ...