1. Serdecznie witamy i pozdrawiamy Parafian oraz Gości!

 1. Dziś rozpoczynamy rekolekcje adwentowe. Poprowadzi je ks. Krzysztof Korniak z Parafii Katedralnej, którego serdecznie witamy w naszej Parafii. Msze święte rekolekcyjne – w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 10.00, 17.00 i 19.00. Okazja do spowiedzi świętej podczas Mszy świętych rekolekcyjnych. Prosimy o sumienny udział w rekolekcjach oraz o skorzystanie z sakramentu pokuty podczas rekolekcji – nie odkładajmy spowiedzi świętej na ostatnią chwilę przed Świętami. Ofiary składane na tacę we wtorek i środę będą wyrazem naszej wdzięczności dla Ojca Rekolekcjonisty.

 1. W dzisiejszą niedzielę gościmy w naszej Parafii Siostry ze Zgromadzenia Sióstr św. Katarzyny, które po Mszach świętych będą zbierały do puszki ofiary na budowę domu dla młodzieży potrzebującej pomocy.

 1. Również w dzisiejszą niedzielę przed kościołem są do nabycia piękne kartki bożonarodzeniowe (po 2 zł) oraz sianko na stół wigilijny (dobrowolna ofiara), rozprowadzane przez naszą młodzież z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Dochód z tej akcji zostanie przeznaczony na działalność KSM w naszej Parafii.

 1. Pod wieżą są do nabycia świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom (małe – 8 zł, duże – 20 zł).

 1. Od poniedziałku do piątku zapraszamy na roraty o godz. 6.00. Dzieci prosimy o przyjście z lampionami i o przygotowanie serduszek z papieru z napisanymi dobrymi uczynkami. Dorosłych prosimy o zabranie ze sobą świec. Zapraszamy szczególnie tych, którzy jeszcze nie byli na roratach.

 1. Od poniedziałku do piątku Msze święte poranne – o godz. 6.00, w soboty jak zwykle o godz. 7.00.

 1. Ostatnie spotkanie Kręgu Biblijnego przed Bożym Narodzeniem – w poniedziałek po Mszy świętej o godz. 17.00.

 1. W środę po Mszy świętej o godz. 17.00 - spotkanie modlitewne Odnowy w Duchu Świętym.

 1. Ostatnie spotkanie kursu języka włoskiego przed Bożym Narodzeniem odbędzie się w czwartek: o godz. 18.00 zaawansowani, o godz. 19.00 średniozaawansowani, a w piątek o godz. 18.00 – początkujący.

 1. W najbliższą sobotę 16 grudnia od godz. 9.00 kapłani pójdą z posługą sakramentalną do chorych. W związku z odwiedzinami chorych nie odbędzie się w tym dniu zbiórka ministrantów.

 1. W niedzielę 17 grudnia podczas Mszy świętej o godz. 12.00 odbędzie się poświęcenie medalików dzieci pierwszokomunijnych.

 1. W najbliższym czasie do naszych domów zostaną dostarczone opłatki na stół wigilijny. Przyniosą je przedstawiciele Parafii, którzy będą mieli pisemne upoważnienie z podpisem ks. Proboszcza i pieczęcią parafialną.

 1. 30 grudnia o godz. 18.00 w Filharmonii Koszalińskiej odbędzie się Świąteczny Koncert Charytatywny. Szczegóły na plakacie w gablocie.

 1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej - przy wyjściu z kościoła jest do nabycia nowy nr Gościa Niedzielnego oraz Arka.

 1. Parafianom i Gościom serdecznie dziękujemy za życzliwość, modlitwy i ofiary. Niech dobry Bóg Wam błogosławi i obdarza pokojem. Szczęść Boże!

DUSZPASTERZE

W minionym tygodniu odeszły do wieczności:
Ś. P. Janina Struch, ur. w 1927 r.
Ś. P. Wiesława Zofia Rogaczewska, ur. w 1959 r. (Msza św. pogrzebowa w poniedziałek o godz. 9.00)
                                  
                                                   Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie ...