1. Serdecznie witamy i pozdrawiam Parafian oraz Gości.

 1. Przeżywana dzisiaj uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego jest okazją do naszego osobistego spotkania z Chrystusem, który wskazuje nam drogę i cel naszego życia. Tym celem jest niebo, a drogą jest sam Chrystus. Znając drogę i cel sprawdźmy w jakim kierunku patrzą nasze oczy.

 1. W piątek 22 maja rozpoczęliśmy nowennę przed Zesłaniem Ducha Świętego. Prośmy aby Duch Pocieszyciel nawiedził naszą wspólnotę parafialną, nasze rodziny i nas samych.

 1. Codziennie w naszej parafii od 5 kwietnia trwa modlitwa różańcowa (Nowenna Pompejańska) o powstrzymanie epidemii. Zakończenie nowenny 28 maja. Zapraszamy do naszego kościoła na godz. 20:00 wszystkich, dla których losy ludzi zarażonych nie jest obojętny. Naszą intencją modlitewną obejmujemy chorych, osoby w kwarantannie oraz osoby ze służby zdrowia.

 1. Kancelaria parafialna czynna tylko w nagłych i pilnych sprawach.

 1. W środę o godz. 16:45 zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a w czwartek na nabożeństwo do św. Józefa.

 1. Nabożeństwa majowe od poniedziałku – do soboty po Mszy św. o godz. 17:30. W niedzielę o godz. 16:30. Zapraszamy.

 1. W związku z ostatnim rozporządzeniem w naszym kościele może przebywać jednorazowo 75 osób z zachowaniem bezpiecznej odległości. Przypominamy, że do 7 czerwca kończy się okres spowiedzi i komunii wielkanocnej (przykazanie kościele). Okazja do spowiedzi św. codziennie od godz. 16:30.

 1. 30 maja o godz. 19:00 w kościele Ducha Świętego rozpocznie się czuwanie przed Zesłaniem Ducha Świętego wraz ze wszystkimi wspólnotami Odnowy w Duchu Świętym. Czuwanie zakończy się Mszą św. przed północą. Zapraszamy.

 1. W niedzielę 31 maja o godz. 10:30 Msza św. prymicyjna w naszej parafii ks. Krzysztofa Szumilasa. To Msza jako wotum wdzięczności za dar powołania kapłańskiego. Bądźmy obecni na niej i otoczmy modlitewnym wsparciem nowego kapłana, który posługiwał w naszej parafii jako diakon. Zapraszamy wszystkich parafian i gości.

 1. Zachęcamy do lektury gościa niedzielnego a w nim polecamy: Specjalny dodatek o Polakach ratujących Żydów w czasie II wojny światowej. Czy górnośląski przemysł przetrwa kryzys spowodowany falą zachorowań wśród górników? Jakie znaki poprzedzą paruzję?

 2. Parafianom i Gościom serdecznie dziękujemy za życzliwość, modlitwy i ofiary te składane fizycznie i drogą elektroniczną. Niech dobry Bóg Wam błogosławi i obdarza pokojem. Szczęść Boże!

DUSZPASTERZE

Zapowiedzi:

Piotr Lucjan Trzebiatowski zam. Koszalin oraz Anna Jakubowska zam. Koszalin

 

W minionym tygodniu do wieczności odeszła:

Ś. P. Honorata Klimczyk ur. 1931r.

Ś. P. Teresa Kurek ur. 1947r. Dobry Jezu a nasz Panie ...