1. Serdecznie witamy i pozdrawiamy Parafian oraz Gości!

2. W każdą wakacyjną niedzielę będzie odprawiana dodatkowa Msza święta o godz. 20.00.

3. Przez okres wakacji Msza święta w dni powszednie – tylko o godz. 17.00. Okazja do spowiedzi świętej od 16.45.

4. Kancelaria parafialna w czasie wakacji będzie czynna we wtorki i czwartki w godzinach 18.00 – 19.00. W piątki okresu wakacyjnego kancelaria nieczynna.

5. Dziękujemy wszystkim, którzy w zeszłą niedzielę bardzo serdecznie podjęli stypendystów z Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. Za każde dobre słowo, uśmiech, a nade wszystko za przyjęcie ich pod swój dach i ugoszczenie składamy wielkie podziękowanie.

6. W najbliższą środę 25 lipca podczas Mszy świętej o godz. 17.00 za wstawiennictwem św. Krzysztofa będziemy się modlić za kierowców i podróżujących, a po Mszy świętej o godz. 17.00 nastąpi błogosławieństwo kierowców i poświęcenie pojazdów. Zapraszamy!

7. Szkoła Nowej Ewangelizacji zaprasza na Przystań z Jezusem – ewangelizację przy Sunrise Festival w Kołobrzegu w dniach 27 – 29 lipca. Rekolekcje przygotowujące ewangelizatorów do ewangelizacji odbędą się w dniach 25-27 lipca br. w Sali SNE w Koszalinie przy ul. Staszica 38. Ponadto Szkoła Nowej Ewangelizacji zaprasza na Kurs Nowe Życie w dniach 17 – 19 sierpnia. Więcej na temat obydwu ogłoszeń na stronie www.kochaj.my

8. W sobotę 28 lipca w godz. 10.00 – 16.00 Siostry Szensztackie zapraszają na Górę Chełmską na „Dzień Kultury dla Góry”. W programie Msza święta, wystawa obrazów i wiele innych atrakcji. W niedzielę 29 lipca o godz. 15.00 na Górze Chełmskiej kolejna katecheza, tym razem tematem będzie zazdrość.

9. W niedzielę 29 lipca o godz. 19.00 w Parafii p.w. św. Wojciecha odbędzie się pokaz filmu pod tytułem "JA JESTEM". To wyjątkowy film o Jezusie Chrystusie w pełni i prawdziwie obecnym w Najświętszym Sakramencie. Po projekcji filmu adoracja Najświętszego Sakramentu wraz z modlitwą zawierzenia życia Panu Jezusowi.

10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej - przy wyjściu z kościoła jest do nabycia nowy nr Gościa Niedzielnego. W dzisiejszym Gościu specjalny dodatek – obrazek z modlitwą do św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących.

11. Parafianom i Gościom serdecznie dziękujemy za życzliwość, modlitwy i ofiary. Niech dobry Bóg Wam błogosławi i obdarza pokojem. Szczęść Boże!

DUSZPASTERZE

 
W minionym tygodniu odszedł do wieczności:
Ś. P. Ryszard Kołodziej, ur. w 1949 r.

                                Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie ...

 

 

Sakramentalny związek małżeński zamierzają zawrzeć:
Łukasz Drożdżal, zam. Koszalin
Ewelina Drożdżal, zam. Koszalin

Grzegorz Robert Brzozowski, zam. Koszalin
Agnieszka Dorota Żuchlińska, zam. Koszalin

Mateusz Kobielarz, zam. Białogórzyno
Patrycja Edyta Kaczor, zam. Koszalin