1. Serdecznie witamy i pozdrawiamy Parafian i Gości.

 2. W przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. można będzie złożyć ofiarę do puszki na „Chleb św. Antoniego”.

 3. W imieniu Caritas zachęcamy do przekazania 1% podatku. Nr KRS na plakacie i banerze przed kościołem.

 4. Najbliższa środa – POPIELEC – rozpoczyna w Kościele Wielki Post – czas duchowego przygotowania do Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Wielki Post to również czas nawrócenia i pokuty. Przypominamy, że w tym czasie Kościół zobowiązuje każdego Katolika do powstrzymania się od hucznych zabaw.

W Środę Popielcową oprócz wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych obowiązuje Katolików (od 18 do 60 roku życia) post ilościowy, zwany także ścisłym. Polega on
na spożyciu trzech posiłków, w tym jednego do syta.

W Popielec Msze święte w naszym kościele z obrzędem posypania głów popiołem będą odprawione wg następującego porządku: 7:00, 10:00, 17:00, 19:00.

 1. Od środy rozpoczyna się w Kościele Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.

 2. W każdy piątek Wielkiego Postu nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 16:30 dla dzieci, a po wieczornej Mszy świętej (około 17:30) dla dorosłych.

Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele Wielkiego Postu o godz. 16:30.

 1. W piątek po Drodze Krzyżowej spotkanie Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym.

 2. Zapraszamy na NOWENNĘ POMPEJAŃSKĄ każdego dnia o godz. 20:00 w naszym kościele (odmawiamy 3 części różańca świętego).

 3. 28 lutego o godz. 20:00 w Kaplicy Adoracji przy kościele pw. św. Wojciecha zostanie odprawiona Msza święta dla kobiet w ramach projektu „Urzekająca”. Jest to projekt
  w ramach formacji kobiet, które pragną odkrywać piękno swojego kobiecego serca zgodnie z zamysłem Pana Boga na wzór Maryi. Patronką spotkań jest św. Joanna Beretta Molla. Więcej informacji na plakacie.

 4. W dniu 7 czerwca 2020 r. o godz. 12.00 na placu Józefa Piłsudskiego w Warszawie, w obecności papieskiego delegata kard. Angelo Becciu,  odbędzie się uroczysta beatyfikacja Sługi Bożego kardynała Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia. Oczekując na ten historyczny i ważny dzień dla naszej Ojczyzny, już dziś zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania na uroczystości beatyfikacyjne. Organizujemy specjalny pociąg pielgrzymkowy, który przejedzie przez naszą diecezję w nocy z 6 na 7 czerwca, by zabrać wiernych. Stacje, na których zatrzyma się pociąg: Słupsk (stacja początkowa) – Sławno – Koszalin – Białogard – Szczecinek – Jastrowie – Piła – Warszawa Centralna. Powrót po uroczystości przez te same stacje. Już dziś można zarezerwować karnety/ bilety na pociąg specjalny w zakrystii. Serdecznie zapraszamy do udziału w tym historycznym wydarzeniu – beatyfikacji Sługi Bożego kardynała Stefana Wyszyńskiego

 5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej - przy wyjściu jest do nabycia nowy nr Gościa Niedzielnego. A w nim możemy przeczytać m.in. o sensie wielkopostnych umartwień oraz o tym, co papież Franciszek napisał w swojej nowej adhortacji.

 6. Parafianom i Gościom serdecznie dziękujemy za życzliwość, modlitwy i ofiary. Niech dobry Bóg Wam błogosławi i obdarza pokojem. Szczęść Boże!

 

W mijającym tygodniu do wieczności odeszła:

ś. p. + Wiesława Picheta ur. 1946 r.

 

                    Wieczny odpoczynek ...

DUSZPASTERZE