1. Serdecznie witamy i pozdrawiam Parafian oraz Gości. Wśród nas szczególnie witamy dk. Macieja Lutyńskiego, który został skierowany do naszej parafii na praktykę duszpasterską. Będzie z nami do świąt Wielkanocnych, już teraz dziękujemy Panu Bogu za Niego, jak również będziemy się modlić, aby ten czas był dla Niego czasem owocnym i obfitym wszelkie łaski.

2. Dziś rozpoczynamy rekolekcje w naszej parafii, które poprowadzi ks. Piotr Śmiechura. Plan rekolekcji jest następujący: Mszę święte z nauką rekolekcyjną od poniedziałku do środy o godz. 10:00, 17:00 i 19:00. Okazja do spowiedzi świętej podczas tych mszy.
*Dzieci zapraszamy na roraty od poniedziałku do piątku na godz. 6:00.

3. Przy wyjściu z kościoła można złożyć ofiary na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Bóg zapłać za składane ofiary.

4. Młodzież z Katolickiego Stowarzyszenia dzisiaj ma piękne kartki świąteczne. Można je nabyć przy wyjściu z kościoła. Ofiary przeznaczone są na wyjazdy młodych w ciągu całego roku. Również od przyszłej niedzieli młodzież będzie rozprowadzać sianko na stół wigilijny.

5. Parafialny Zespół Caritas pod wieżą kościoła rozprowadza świecę Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Mała świeca w cenie 8zł, duża w cenie 20zł. Zachęcamy do włączenia się w coroczną piękną inicjatywę.     

6. W środę swoje spotkanie po Mszy św. ma grupa Odnowy w Duchu Świętym.

7. Zarząd Regionu Koszalińskiego POBRZEŻE NSZZ „Solidarność” w Koszalinie, zaprasza na obchody 37. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego. Uroczystości odbędą się 13-go grudnia 2018 roku. W programie: 11:00 złożenie kwiatów na grobie Janka Stawisińskiego i Andrzeja Kosiewicza – Cmentarz komunalny w Koszalinie. 18:00 uroczysta Msza święta w koszalińskiej Katedrze. 18:45 zapalenie Światła Wolności pod koszalińską Katedrą oraz złożenie kwiatów przed pomnikiem Jana Pawła II.  

8. Spotkanie Kręgu Biblijnego w tym tygodniu w piątek po Mszy św. wieczornej.

9. Siostra Aleksandra zaprasza dziewczęta w piątek (14.12) z klas VII-VIII oraz szkoły średniej do salki katechetycznej na godz. 18:00. W sobotę (15.12) na godz. 14:00 z klas II-IV, a na godz. 15:00 dziewczęta z klas V i VI.

10. Przedstawiciele naszej parafii w imieniu księdza Proboszcza roznoszą (jak co roku) opłatki na stół wigilijny. Przyjmijmy ich z otwartym sercem i szczerym uśmiechem. Bóg zapłać za składane ofiary na utrzymanie naszej parafii.

11. Serdecznie zapraszamy wszystkich, którym trudno znaleźć czas w ciągu dnia, na Nocne Rekolekcje. Odbędą się one w czterech koszalińskich parafiach od poniedziałku do czwartku (17-20 grudnia). Zapraszamy na wszystkie 4 wieczory ponieważ w każdej parafii będzie realizowany inny temat. Rozpoczęcie o godz. 20:37 godzinnym uwielbieniem, 21:37 Eucharystia z nauką rekolekcyjną. Szczegóły na plakacie w gablocie parafialnej. Po spotkaniach będą rozdawane darmowe książki, płyty i inne ciekawe materiały pomocne w życiu duchowym.

12. CEF przy Seminarium zaprasza na zabawę sylwestrową. Bliższe informacje na ulotkach, które powinny być na stoliku przy wyjściu z kościoła.

13. Gdyby ktoś chciał w tym tygodniu zamówić Mszę świętą to posiadamy wolne intencje. Zapraszamy do zakrystii.

14. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Przy wyjściu z kościoła można nabyć nowy numer Gościa Niedzielnego.  A w nim polecamy artykuły: Czysta wśród skalanych. O Maryi, która zawsze była wolna od grzechu oraz wywiad z ks. Henrykiem Romanikiem proboszczem katedry, który opowiada o remoncie najważniejszego kościoła w diecezji.

15. Parafianom i Gościom serdecznie dziękujemy za życzliwość, modlitwy i ofiary. Niech dobry Bóg Wam błogosławi i obdarza pokojem. Szczęść Boże!

 

DUSZPASTERZE

 

W minionym tygodniu do wieczności odeszli:

Ś. P. Elżbieta Sawicka
Ś. P. Ilona Niemiec
Ś. P. Wanda Tracz

                                  Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie ...