1. Serdecznie witamy i pozdrawiamy Parafian oraz Gości.

 1. Serdecznie zapraszamy wszystkich dzisiaj 16 czerwca na Marsz dla Życia i Rodziny w Koszalinie pod hasłem Rodzina jest super! O 12.00 w kościele pw. Ducha Świętego Mszy świętej przewodniczyć będzie ks. biskup Krzysztof Włodarczyk. O 13.00 Marsz wyruszy sprzed kościoła, a zakończy się na placu przed amfiteatrem wielkim festynem rodzinnym; w ramach festynu występ znanego artysty Joszki Brody wraz z dziećmi, różne specjalności kulinarne oraz wiele innych atrakcji . To wspaniała okazja, by dziękować za życie swoje i najbliższych oraz wołać o poszanowanie wartości rodziny i prawa do życia dla każdej osoby od poczęcia do naturalnej śmierci!

 1. Msza św. na zakończenie roku szkolnego dzisiaj 16 czerwca o godz.12:00. W sposób szczególny zapraszamy dzieci, rodziców i nauczycieli. Chcemy razem podziękować Panu Bogu za ten rok szkolny oraz prosić o błogosławieństwo na czas wypoczynku wakacyjnego.

 1. Dzisiaj po Mszach św. prowadzona jest zbiórka na kształcenie w diecezji oraz na Katolicki Uniwersytet Lubelski. Bóg zapłać za składane ofiary.

 1. Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna tylko we wtorek od 18:00-19:00, a w piątek od 9:00-10:00

 1. W środę przed Mszą św. nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 1. W czwartek przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Mszę św. w naszym kościele według porządku niedzielnego. Po Mszy św. o godz. 12:00 wyruszy procesja Eucharystyczna ulicami naszej parafii do czterech ołtarzy. Prosimy o przygotowanie ołtarzy: I – odpowiedzialni Caritas, APDC i KSM (ołtarz na trawniku przed placem kościelnym), II – róg ul. Lechickiej i Kolejowej – Akcja Katolicka, III – ul. Kolejowa (na trawniku) – Niekłonice, IV – przy kościele (okno pod wieżą) – Rada parafialna, Odnowa w Duchu Św.

 1. Nabożeństwa czerwcowe od poniedziałku – do soboty po Mszy św. o godz. 17:30, w niedziele o godz. 16:30.

 1. Rekolekcje dla dziewcząt pt. „Ten ogień płonie w Tobie”. Szensztacki Instytut Sióstr Maryi zaprasza dziewczęta w dwóch kategoriach wiekowych 24-29 czerwca 2019r. kl. VII i starsze w Murzasichle k/ Zakopanego oraz 6-11 lipca b.r. kl. III-VI szkoła podstawowa w Otwocku k/ Warszawy. Szczegóły na plakacie w gablocie.

 1. Serdecznie zapraszamy do udział w pieszej pielgrzymce na Jasną Górę w dniach 1-13 sierpnia. Koszt - 180 zł. Zapisy do grupy pierwszej i szczegółowe informacje u ks. Mateusza Chmielewskiego - przewodnika grupy Pierwszej (697574222).

 1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Przy wyjściu z kościoła można nabyć nowy numer Gościa Niedzielnego.

 1. Parafianom i Gościom serdecznie dziękujemy za życzliwość, modlitwy i ofiary. Niech dobry Bóg Wam błogosławi i obdarza pokojem. Szczęść Boże!

DUSZPASTERZE

Zapowiedzi przed sakramentem małżeństwa:

1. Daniel Patrzek zam. Koszalin oraz Emilia Wiśniewska zam. Koszalin

2. Łukasz Wyszogrodzki zam. Koszalin oraz Agata Blanka Rutkowska zam. Koszalin

 

W minionym tygodniu do wieczności odszedł:

Ś. P. Jan Stankiewicz ur. 1948r.

                                                         Dobry Jezu a nasz Panie ...