1. Serdecznie witamy i pozdrawiamy Parafian oraz Gości!

2. Taca z dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na misje. Taca z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na remonty i renowację kościoła. Bóg zapłać!

3. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe. Różaniec dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 16.30. Różaniec dla dorosłych i młodzieży – od poniedziałku do soboty po Mszy świętej wieczornej, czyli około godz. 17.30, a w każdą niedzielę października o godz. 16.30.

4. Prosimy grupy parafialne o poprowadzenie różańca dla dorosłych: w poniedziałki – Krąg Biblijny, we wtorki – Parafialny Zespół Caritas i Totus Tuus, w środy – Odnowa w Duchu Świętym, w czwartki – Szafarze i Ministranci, w piątki – Apostolstwo Pomocy Duszom Czyśćcowym, w soboty – Żywy Różaniec, w niedzielę – Akcja Katolicka, KSM i kandydaci do bierzmowania.

5. W poniedziałek po Mszy świętej wieczornej i po różańcu odbędzie się filmowe spotkanie Kręgu Biblijnego.

6. Wspólnota Emmanuel zaprasza na cykl spotkań podejmujących aktualne problemy dotyczące wiary i Kościoła. Pierwsze spotkanie cyklu odpowie na pytanie: "Jak sobie poradzić z problemem pedofilii w Kościele?" Konferencję wygłosi ks. dr Wojciech Parfianowicz. W programie spotkania modlitwa uwielbienia, konferencja, adoracja. Spotkanie odbędzie się w poniedziałek 22 października o godz. 18.45  w kościele p.w. św. Wojciecha w Koszalinie.

7. Zapraszamy na Rekolekcje Ewangelizacyjne Odnowy (REO). Celem rekolekcji jest przypomnienie najważniejszych prawd wiary, pogłębienie relacji z Bogiem, odpowiedź na nurtujące nas pytania! Najbliższe spotkanie rekolekcyjne w środę o godz. 18.00 w kościele (po różańcu).

8. Lekcje języka włoskiego będą się odbywać co dwa tygodnie: w tym tygodniu w czwartek o godz. 18.00 grupa zaawansowana, o godz. 19.00 grupa średniozaawansowana.

9. W czwartek przypada rocznica poświęcenia katedry koszalińskiej.

10. Siostra Aleksandra ze Zgromadzenia Sióstr Szensztackich zaprasza starsze dziewczęta na spotkanie w piątek o godz. 16.00, młodsze dziewczęta w sobotę o godz. 14.00. Spotkania odbędą się w sali katechetycznej.

11. Zapraszamy na Koszaliński Wieczór Uwielbienia prowadzony przez koszalińskie wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym. Uwielbienie odbędzie się w sobotę 27 października o godz. 19.00 w kościele p.w. św. Józefa Oblubieńca koło katedry.

12. W najbliższą niedzielę 28 października Siostry z Góry Chełmskiej zapraszają na kolejną katechezę z cyklu „Kazania na Górze”. Tematem będzie kolejny z grzechów głównych – lenistwo. Katechezę wygłosi ks. dr Radosław Siwiński. Całość rozpocznie się w Sanktuarium o godz. 15.00. Po części modlitewnej Siostry zapraszają na kawę.

13. W najbliższą niedzielę 28 października przypadają imieniny Ks. Proboszcza. Msza święta imieninowa zostanie odprawiona o godz. 17.00. Po Mszy świętej będzie można złożyć Solenizantowi życzenia. Zapraszamy do modlitwy w int. naszego Ks. Proboszcza!

14. Zapraszamy mieszkańców Koszalina na wieczorne czuwanie w wigilię uroczystości Wszystkich Świętych, czyli 31 października (środa). "Noc Świętych" rozpocznie się o godz. 19.30 w kościele p.w. św. Józefa Oblubieńca koło katedry. Po czuwaniu (ok. 21.00) poczęstunek w salce parafialnej.

15. Siostry Szensztackie zapraszają dziewczęta z klas VII i VIII szkoły podstawowej  oraz ze szkoły średniej na warsztaty kulinarne "Ciasteczkowe szaleństwo" w Sarbinowie w dniach 9-11 listopada 2018 r., zgłoszenia do 4 listopada do S. Aleksandry, tel. 601 692 461, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

16. Ze stolika przy wyjściu z kościoła można zabrać koperty z wypominkami rocznymi, natomiast wypominki jednorazowe będą dostarczone do naszych skrzynek pocztowych w najbliższym czasie.

17. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Przy wyjściu z kościoła można nabyć nowy numer Gościa Niedzielnego. W dzisiejszym Gościu polecamy artykuł o tym, dlaczego wielu przyjmuje Komunię Świętą w stanie grzechu ciężkiego i co oznacza przyjąć niegodziwie Ciało Chrystusa. Ponadto z okazji Niedzieli Misyjnej i rozpoczynającego się Tygodnia Misyjnego – rozmowa z ks. Tomaszem Atłasem, dyrektorem Papieskich Dzieł Misyjnych; a także o rewolucjach w emeryturach, które szykują się już w przyszłym roku.

18. Parafianom i Gościom serdecznie dziękujemy za życzliwość, modlitwy i ofiary. Niech dobry Bóg Wam błogosławi i obdarza pokojem. Szczęść Boże!

DUSZPASTERZE

W minionym tygodniu do wieczności odeszły:
Ś. P. Jadwiga Tyburska, ur. w 1942 r.
Ś. P. Grażyna Brodowska, ur. w 1956 r.

                                   Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie ...