1. Serdecznie witamy i pozdrawiamy Parafian i Gości.

  1. Przez okres wakacji – w każdą niedzielę dodatkowa Msza święta w naszym kościele o godz. 20.00.

  1. W najbliższy wtorek 15 sierpnia przypada Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Jest to jedno z tzw. świąt nakazanych – każdy katolik ma w tym dniu obowiązek uczestniczenia we Mszy świętej i powstrzymania się od prac niekoniecznych tak jak w niedzielę. Msze święte w naszym kościele będą odprawiane wg porządku niedzielnego, ostatnia Msza święta w tym dniu o godz. 17.00. Na zakończenie każdej Mszy świętej zostaną poświęcone kwiaty i zioła.

  1. Ks. Biskup Edward Dajczak zaprasza 15 sierpnia na Diecezjalną Pielgrzymkę Rodzin na Górę Chełmską. O godz. 12.00 Msza święta, po niej festyn rodzinny. Szczegóły na plakacie w gablocie. Zapraszamy do udziału w Pielgrzymce.

  1. Z racji Uroczystości Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny we wtorek kancelaria parafialna będzie zamknięta. W tym tygodniu kancelaria będzie czynna tylko w czwartek w godz. 18.00 – 19.00.

  1. Caritas Parafii przypomina, że trwa akcja ”Tornister pełen uśmiechu”. Bóg zapłać za artykuły szkolne, złożone do kosza przy wyjściu z kościoła.

  1. Za tydzień, w niedzielę 20 sierpnia podczas Mszy świętej o godz. 10.30 pożegnamy ks. Pawła, który przez 4 lata pełnił funkcję wikariusza w naszej Parafii. Od 26 sierpnia ks. Paweł rozpocznie posługę kapłańską jako wikariusz w Parafii p.w. św. Antoniego w Krzyżu Wielkopolskim. Zechciejmy licznie przybyć na tę Eucharystię, aby podziękować Panu Bogu za obecność i posługę ks. Pawła w naszej Parafii, oraz aby pomodlić się o Boże błogosławieństwo na dalszą kapłańską służbę.

  1. Za tydzień w niedzielę 20 sierpnia po południu ks. Adam wyjeżdża z naszymi parafialnymi Ministrantami i Katolickim Stowarzyszeniem Młodzieży w góry. Jeśli ktoś mógłby wesprzeć swoją ofiarą wyjazd dzieci i młodzieży z naszej Parafii – w dzisiejszą niedzielę 13 sierpnia po Mszach świętych będzie można złożyć do puszki ofiarę na ten cel. Bóg zapłać!

  1. Po raz siedemnasty z Koszalina wyruszy Piesza Pielgrzymka Miłosierdzia do Myśliborza. Trasa liczy 225 km. Termin pielgrzymki: od 16 sierpnia do 25 sierpnia 2017 r. Wyjście z koszalińskiej katedry po Mszy Świętej o godzinie 7.00. Wejście do Myśliborza 24 sierpnia, w tym dniu pielgrzymi przeżywają wieczorne czuwanie modlitewne. Informacje i zapisy pod numerem telefonu 693 972 069.

  1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej - przy wyjściu jest do nabycia nowy nr Gościa Niedzielnego.

  1. Parafianom i Gościom serdecznie dziękujemy za życzliwość, modlitwy i ofiary. Niech dobry Bóg Wam błogosławi i obdarza pokojem. Szczęść Boże!

 

W ubiegłym tygodniu przeszli do życia wiecznego:
Ś. P. Wanda Żyźniewska, ur. w 1936 r.
Ś. P. Wacława Grabiec, ur. w 1943 r.
Ś. P. Władysław Kaczmarek, ur. w 1935 r., (Zasłużony przy budowie naszego kościoła. Msza święta pogrzebowa
w poniedziałek o godz. 10.00) 
                        
                                        Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie ...

 

 

 

Sakramentalny związek małżeński zamierzają zawrzeć:
Tomasz Jerzy Trzciński, zam. Koszalin
Maja Biront, zam. Koszalin
 
Tomasz Władysław Dejewski, zam. Stare Bielice
Paulina Sandra Kolos, zam. Koszalin
 
Paweł Niesłuchowski, zam. Niekłonice
Małgorzata Kowalska, zam. Nowe Bielice