1. Serdecznie witamy i pozdrawiamy Parafian oraz Gości.

 1. Po raz kolejny w Polsce przeżywamy Dzień Papieski, w tym roku pod hasłem: „Wstańcie chodźmy”. Dzisiaj przed kościołem są zbierane ofiary na rzecz fundacji: Dzieło Nowego Tysiąclecia, wspierającej kształcenie uzdolnionej młodzieży z ubogich rodzin. Również pod wieżą kościoła Akcja Katolicka ma w ofercie kremówki papieskie. Zachęcamy do wsparcia tych inicjatyw.

 1. Jutro w Dniu Edukacji Narodowej nasze myśli kierujemy w stronę nauczycieli, katechetów i wychowawców. Otoczmy ich naszymi modlitwami.

 1. W poniedziałek 14.10. o godz. 18:00 swoje spotkanie ma Krąg Biblijny. Zaprasza ks. Henryk.

 1. We wtorek 15.10 przypada kolejna rocznica poświęcenia naszego parafialnego kościoła. Z tej okazji zapraszamy wszystkich naszych parafian na uroczystą Mszę św. o godz. 17:00 podczas, której będziemy dziękować dobremu Bogu za budowniczych, dobrodziejów i całą nasza wspólnotę parafialną.

 1. Kancelaria parafialna czynna we wtorek i czwartek od 18:00-19:00, a w piątek od 9:00-10:00.

 1. Trwa miesiąc październik, czyli miesiąc poświęcony Matce Bożej
  w modlitwie różańcowej. Różaniec dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 16:30, dla dorosłych codziennie po Mszy św. o godz. 17:30, a w niedziele o 16:30. W tym roku szczególnie chcemy zaangażować się w dzieło modlitwy różańcowej. Przy wyjściu z kościoła znajduję się księga pamiątkowa dla Królowej Różańca św. Osoby, które podejmują trud modlitwy mogą wpisać się do księgi. Prosimy o poprowadzenie różańca następujące grupy: poniedziałek – caritas oraz krąg biblijny, wtorek – szafarze i ministranci, środa – odnowa w Duchu Św., czwartek – akcja katolicka oraz katolickie stowarzyszenie młodzieży, piątek – żywy różaniec, APDC.

 1. W środę po Mszy św. swoje spotkanie ma Odnowa w Duchu Świętym.

 1. W środę o godz. 18:00 swoje pierwsze spotkanie ma młodzież przygotowująca się do sakramentu bierzmowania z VIII klas szkoły podstawowej. Spotkanie będzie w salce parafialnej.

 1. Za tydzień 20.10 w niedzielę o godz. 12:00 poświęcenie różańców dzieci przed Pierwszą Komunią św.

 1. Za tydzień w niedzielę rozpoczynamy tydzień modlitw za misje, będzie to dobra okazja do modlitwy za wszystkich tych, którzy głoszą Jezusa na krańcach świata. Ofiary składane na tacę tego dnia przeznaczone są na Papieskie Dzieła Misyjne.

 1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Przy wyjściu z kościoła można nabyć nowy numer Gościa Niedzielnego, Mały Gość oraz czasopismo Arka.

 1. Parafianom i Gościom serdecznie dziękujemy za życzliwość, modlitwy i ofiary. Niech dobry Bóg Wam błogosławi i obdarza pokojem. Szczęść Boże!

 

W minionym tygodniu do wieczności odeszli:

Ś. P. Anna Meller ur. 1960r.

Ś. P. Kazimierz Jedynak ur. 1951r.

                                                                       Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

DUSZPASTERZE