1. Serdecznie witamy i pozdrawiamy Parafian oraz Gości!

  1. Dziś po Mszach świętych można złożyć do puszki ofiary przeznaczone na dofinansowanie wakacyjnych wyjazdów naszych ministrantów oraz Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Za ofiary serdecznie dziekują: ks. Rafał wraz z ministrantami i młodzieżą.

  1. We wtorek o godz. 18.00 odbędzie się w naszej parafii kurs pierwszej pomocy. Kurs przeznaczony jest dla dzieci (od 10 roku życia), młodzieży i dorosłych. Wakacje to czas, w którym częściej dochodzi do nieszczęśliwych wypadków i różnych zdarzeń, zagrażających zdrowiu i życiu człowieka. Warto przed wakacjami zapoznać się ze sposobami pomagania osobom poszkodowanym i potrzebującym pomocy. Na zakończenie kursu każdy uczestnik otrzyma pamiątkowy dyplom. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych!

  1. W czwartek 21 czerwca o godz. 17.00 – Msza święta na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego. W tym dniu od godz. 16.30 okazja do spowiedzi świętej. Zapraszamy dzieci i młodzież wraz z rodzicami oraz nauczycieli i wychowawców do wspólnego dziękczynienia Panu Bogu.

  1. W sobotę po Mszy świętej wieczornej w kościele odbędą się nauki przedchrzcielne dla rodziców i chrzestnych.

  1. W niedzielę 24 czerwca na Górze Chełmskiej odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu „Kazania na Górze”. Poprowadzi je ks. dr Radosław Mazur. Rozpoczęcie o godz. 15.00 w kaplicy, później dalsza część przy kawie u Sióstr. Tematem katechezy będzie kolejny z grzechów głównych: nieczystość.

  1. Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Koszalińsko - Kołobrzeskiej serdecznie zaprasza na dwudniową XIX Pieszą Pielgrzymkę Świętych Gór (z Góry Chełmskiej na Świętą Górę k/ Polanowa), która odbędzie się w dniach 23-24 czerwca 2018 r. Szczegóły na plakacie w gablocie.

  1. Już po raz 36-ty wyruszy Pielgrzymka na Jasną Górę od 1do 13 sierpnia. Zapraszamy do pielgrzymowania z grupą koszalińską zarówno młodzież i dorosłych, jak też całe rodziny. Zapraszamy na całe trzynaście dni pielgrzymowania lub chociaż na kilka wybranych etapów. Możliwość zapisów u przewodnika grupy - ks. Mateusza Chmielewskiego osobiście i pod numerem tel. 697574222.  Zapraszamy także do zapisów do Złotej Grupy - grupy pielgrzymów, którzy nie wyruszą na trasę na Jasną Górę, ale zobowiążą się do codziennej modlitwy za pielgrzymów. Zapisy w zakrystii.

  1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej - przy wyjściu z kościoła jest do nabycia nowy nr Gościa Niedzielnego oraz Arka.

  1. Parafianom i Gościom serdecznie dziękujemy za życzliwość, modlitwy i ofiary. Niech dobry Bóg Wam błogosławi i obdarza pokojem. Szczęść Boże!

 DUSZPASTERZE
 
 
Do wieczności odeszli w mijającym tygodniu:
Ś. P. Urszula Karczewska, ur. w 1928 r.
Ś. P. Marek Bernat, ur. w 1946 r.
Ś. P. Jan Wasilewski, ur. w 1946 r.
Ś. P. Stanisław Gonciarek, ur. w 1947 r.
                                                     Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie ...
 
 
 
 
Sakramentalny związek małżeński zamierzają zawrzeć:
Krystian Paweł Robakowski, zam. Koszalin
Marta Krajewska, zam. Koszalin

Norbert Karol Wieczorek, zam. Warszawa
Klaudia Karolina Gurgul, zam. Niekłonice
 
Grzegorz Kacper Rombalski, zam. Koszalin
Renata Elżbieta Mazur, zam. Warszawa

Tomasz Adam Adamski, zam. Koszalin
Aleksandra Krakowiak, zam. Biesiekierz