1. Pozdrawiamy serdecznie naszych Parafian oraz Gości.

 1. W poniedziałek po Mszy świętej wieczornej – spotkanie Odnowy w Duchu Świętym – zapraszamy!

 1. Próby przed bierzmowaniem odbędą się we wtorek i czwartek o godz. 18.30. W piątek kandydaci uczestniczą we Mszy świętej o godz. 17.00, po której ks. Proboszcz poświęci i wręczy krzyże – pamiątki bierzmowania. Okazja do spowiedzi świętej dla kandydatów do bierzmowania oraz ich rodzin – w sobotę od godz. 18.00 do 19.00.

 1. W środę odbędą się lekcje języka włoskiego – zaawansowani o godz. 18.00, średniozaawansowani o godz. 19.00.

 1. W czwartek odbędzie się spotkanie Kręgu Biblijnego – wyjątkowo o godz. 19.30.

 1. W najbliższą sobotę w Skrzatuszu odbywa się Diecezjalny Dzień Dziecka. Zapisy dzieci wraz z rodzicem lub opiekunem w zakrystii, koszt 40 zł, wyjazd w sobotę z parkingu przy Ratuszu (przy katedrze) o godz. 7.20. Zapraszamy szczególnie dzieci pierwszokomunijne.

 1. Co pięć lat Ks. Biskup wizytuje każdą parafię w diecezji. Nadszedł również czas wizytacji w naszej Parafii. W najbliższą niedzielę 28 maja Ks. Biskup Krzysztof Włodarczyk odprawi w naszym kościele Mszę świętą o godz. 10.30, natomiast na pozostałych Mszach świętych wygłosi kazania. Na Mszę świętą o godz. 12.00 zapraszamy wszystkie dzieci, a szczególnie dzieci pierwszokomunijne. Zapraszamy wszystkie grupy parafialne wraz z liderami (Radę Parafialną, Akcję Katolicką, Żywy Różaniec, Caritas, Rodzinę Przyjaciół Seminarium Koszalińskiego, Kolejarzy, Totus Tuus, Szafarzy i Ministrantów, Odnowę w Duchu Świętym, Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży, Krąg Biblijny, Scholę Dziecięcą, Kurs Języka Włoskiego, Margaretki) oraz wszystkich chętnych na spotkanie z Ks. Biskupem przy kawie w niedzielę o godz. 15.00 w Sali św. Józefa.

 1. W poniedziałek 29 maja o godz. 17.00 Ks. Biskup udzieli sakramentu Bierzmowania młodzieży naszej Parafii.

 1. W niedzielę 28 maja zapraszamy na Górę Chełmską, gdzie trwa kolejny cykl spotkań, KATECHEZY w ramach  KAZANIA NA GÓRZE.  Spotykamy się w sanktuarium o godz. 15.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia i nabożeństwo majowe, a następnie ks. dr Jarosław Kwiecień z WSD w Koszalinie poprowadzi katechezę pt. „Błogosławieni, którzy się smucą”. Po katechezie dalsza część wspólnego spotkania z ks. Jarkiem w domu sióstr, gdzie przy kawie każdy ma możliwość zadawania pytań, dzielenia się. Zapraszamy w każdą ostatnią niedzielę miesiąca aż do października 2017. www.sanktuarium-koszalin.pl

 1. Zapraszamy młodzież na wyjazd na spotkanie młodych do Lednicy – w sobotę 3 czerwca. Zapisy i bliższe informacje w zakrystii.

 1. Zapraszamy na pielgrzymkę do Kalwarii Zebrzydowskiej – szczegóły w gablocie.

 1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej – przy wyjściu z kościoła można nabyć nowy nr „Gościa Niedzielnego”.

 1. Otrzymaliśmy w darze jabłka – prosimy, aby się nimi poczęstować, są w korytarzu przy salkach.

 1. Parafianom i Gościom życzymy pięknej niedzieli – szczęść Boże!

DUSZPASTERZE

      

Do wieczności odeszła w mijającym tygodniu:
Ś. P. Janina Szpycia, ur. w 1951 r.
                              
                              Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie ...

 

 

Sakramentalny związek małżeński zamierzają zawrzeć:
Cezary Żukowski, zam. Koszalin
Hanna Aneta Sipka, zam. Koszalin
 
Łukasz Kępiński, zam. Koszalin
Marta Grzegorczyk, zam. Koszalin
 
Sławomir Krzysztof Adamczyk, zam. Koszalin
Izabela Urszula Górczyńska, zam. Koszalin