1. Serdecznie witamy i pozdrawiamy Parafian oraz Gości!

 1. Autokarowa pielgrzymka do Częstochowy wyjeżdża dziś sprzed kościoła o godz. 20.00.

 1. Serdecznie dziękujemy Parafianom za wypożyczenie rowerów dla młodzieży biorącej udział w Międzynarodowym Obozie GO4PEACE. Odbiór rowerów dziś o godz. 20.00 przed kościołem. Równocześnie prosimy, aby jeszcze dwie rodziny zechciały przyjąć na obiad młodzież (po 2 osoby) w dniu 15 sierpnia. Zapisy w zakrystii.

 1. W najbliższą środę 15 sierpnia przypada Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny – Matki Boskiej Zielnej. Przypominamy, że jest to jedno z tzw. świąt nakazanych – każdy katolik ma w tym dniu obowiązek uczestniczenia we Mszy świętej. Msze święte w naszym kościele wg porządku niedzielnego, z tym że nie będzie Mszy świętej o godz. 20.00. Ostatnia Msza święta o godz. 17.00. Na zakończenie Mszy świętych nastąpi poświęcenie kwiatów i ziół.

 1. 15 sierpnia odbędzie się Diecezjalna Pielgrzymka Rodzin na Górę Chełmską. Msza święta na Górze Chełmskiej o godz. 12.00, potem piknik rodzinny. Szczegóły na plakacie. Zapraszamy!

 1. Komunikat Ks. Biskupa. Ks. Biskup Edward Dajczak zaprasza wszystkich Mieszkańców Koszalina na finałowy wieczór Międzynarodowego Obozu Młodzieżowego GO4PEACE, który odbędzie się 18 sierpnia (sobota) o godz. 19.00 na Rynku Staromiejskim w Koszalinie.

 1. Również 18 sierpnia w Czaplinku odbędzie się II Chrześcijański Wieczór Uwielbienia. Szczegóły na plakacie w gablocie.

 1. Dnia 17 i 19 sierpnia odbędą się koncerty charytatywne, z których dochód zostanie przeznaczony na leczenie chorej Izy Karpy – nauczycielki ze Szkoły Katolickiej w Koszalinie. Cegiełki do nabycia w kasie Filharmonii Koszalińskiej oraz w sklepie muzycznym „Gram”.

 1. Taca z przyszłej, trzeciej niedzieli miesiąca, będzie przeznaczona na remonty i renowacje świątyni. Bóg zapłać!

 1. W przyszłą niedzielę będziemy gościć Ojców Franciszkanów z Niepokalanowa, którzy wygłoszą kazania maryjne. Po Mszach świętych będzie można uczcić relikwie św. Maksymiliana Kolbego oraz otrzymać od Ojców Cudowny Medalik. Przy tej okazji Ojcowie będą zbierali dobrowolne ofiary na utrzymanie klasztoru.

 1. Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu oferuje 30 maturzystom możliwość bezpłatnych studiów na wybranych kierunkach. Bliższe informacje pod nr tel. (56) 610 72 00 od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 – 15.00.

 1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej - przy wyjściu z kościoła jest do nabycia nowy nr Gościa Niedzielnego oraz Arka. W dzisiejszym Gościu polecamy artykuły dotyczące zbliżającej się Uroczystości Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.

 1. Parafianom i Gościom serdecznie dziękujemy za życzliwość, modlitwy i ofiary. Niech dobry Bóg Wam błogosławi i obdarza pokojem. Szczęść Boże!

DUSZPASTERZE

W minionym tygodniu odeszli do wieczności:
Ś. P. Franciszek Antoni Sawicki, ur. w 1932 r.
Ś. P. Ryszard Maksymilian Pniewski, ur. w 1943 r.
Ś. P. Janina Cejmer, ur. w 1939 r. (Msza święta pogrzebowa w poniedziałek o godz. 9.00)
 
                                                           Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie ...
 
 
 
Sakramentalny związek małżeński zamierzają zawrzeć:
Angela Joanna Żaczek, zam. Koszalin, Parafia p.w. św. Józefa Rzemieślnika
Paweł Kuszpit, zam. Koszalin, Parafia p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego

Waldemar Zbigniew Szewczyk, zam. Koszalin, Parafia p.w. św. Józefa Rzemieślnika
Izabela Danuta Wesołowska, zam. Koszalin, Parafia p.w. św. Józefa Rzemieślnika

Dominik Rybiński, zam. Koszalin, Parafia p.w. św. Józefa Rzemieślnika
Alicja Halina Kopa, zam. Sławsko

Dawid Antoni Jeżowski, zam. Gdańsk
Anna Karolina Łątka, zam. Koszalin

Paweł Gawroński, zam. Koszalin, Parafia p.w. św. Józefa Rzemieślnika
Anna Aleksandra Gawrońska, zam. Koszalin, Parafia p.w. św. Józefa Rzemieślnika

Łukasz Koryga, zam. Koszalin, Parafia p.w. św. Józefa Rzemieślnika
Karolina Paulina Gut, zam. Koszalin, Parafia p.w. św. Józefa Rzemieślnika