1. Serdecznie witamy i pozdrawiamy Parafian oraz Gości!

 1. W dzisiejszą niedzielę przypada Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Po Mszach świętych będzie można złożyć do puszki ofiarę na Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Szczegóły akcji na plakacie w gablocie.

 1. W poniedziałek po Mszy świętej wieczornej odbędzie się spotkanie Kręgu Biblijnego.

 1. We wtorek o godz. 18.00 odbędzie się spotkanie kandydatów do bierzmowania z klasy pierwszej ponadgimnazjalnej – grupa wtorkowa.

 1. W środę o godz. 18.00 odbędzie się spotkanie modlitewne Odnowy w Duchu Świętym.

 1. Serdecznie zapraszamy młodzież na wyjazd do Gdańska na inicjatywę ewangelizacyjną 9. Forum - Młodzi i miłość. Wyjazd w środę 15 listopada o godz. 15.30 sprzed kościoła, powrót po północy, koszt ok. 30 zł, zapisy i bliższe szczegóły u ks. Rafała. Zapisy trwają do poniedziałku.

 1. Lekcje języka włoskiego odbędą się: dla zaawansowanych w czwartek o godz. 18.00, dla średniozaawansowanych w czwartek o godz. 19.00, dla początkujących w piątek o godz. 18.00.

 1. W sobotę 18 listopada Ks. Proboszcz odwiedzi swoich chorych z posługą sakramentalną.

 1. W sobotę po Mszy świętej wieczornej i po wypominkach, czyli około godz. 18.00 zapraszamy na czuwanie modlitewne z bł. Karoliną Kózkówną w dzień jej liturgicznego wspomnienia. Jest ona patronką KSM-u. Czuwanie poprowadzi młodzież z naszego parafialnego oddziału Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.

 1. W najbliższą niedzielę 19 listopada będziemy gościć w naszej parafii kleryka z Wyższego Seminarium Duchownego w Koszalinie, który odczyta list ks. Rektora, a po Mszach świętych będzie można złożyć do puszki ofiary na utrzymanie naszego koszalińskiego Seminarium.

 1. W najbliższą niedzielę odbędą się w naszej parafii obchody Diecezjalnego Dnia Kolejarza. Zapraszamy Kolejarzy wraz z Rodzinami na uroczystą Mszę świętą sprawowaną w ich intencji na godz. 10.30.

 2. Również w najbliższą niedzielę 19 listopada podczas Mszy świętej o godz. 12.00 zostaną poświęcone książeczki do nabożeństwa dzieci pierwszokomunijnych.

 1. Rycerze Kolumba i Fundacja Miłości zapraszają 19 listopada o g. 18.00 na koncert charytatywny pod honorowym patronatem ks. Biskupa Edwarda Dajczaka. Na scenie Filharmonii Koszalińskiej wystąpi Śpiewająca Rodzina Kaczmarek, a dochód przeznaczony będzie na Dom Miłosierdzia Bożego w Koszalinie. Bilety do nabycia w każdą niedzielę do 19 listopada po każdej Mszy świętej w zakrystii oraz codziennie w Filharmonii Koszalińskiej i w Domu Miłosierdzia Bożego. Szczegóły na plakacie i ulotce.

 1. Wypominki jednorazowe za zmarłych będą odczytywane przez cały listopad w dni powszednie po Mszy świętej wieczornej wg następującego porządku:

poniedziałki – ul. Powstańców Wlkp., Połczyńska, Żytnia

wtorki – ul. Ratajczaka, Lutyków, Sarzyńska, Szczecińska, Owsiana, Słowiańska, Krakusa i Wandy, Działkowa

środy – ul. Kolejowa

czwartki – ul. Lechicka i Radogoszczańska

piątki – ul. Poprzeczna i Obotrytów

soboty – ul. Wenedów, Łużycka, Niekłonice oraz wypominki bez napisanych ulic.

Wypominki roczne będą podzielone na 4 niedziele miesiąca i odczytywane przez cały rok w niedzielę przed pierwszą Mszą świętą o godz. 6.45. Koperty z wypominkami jednorazowymi i rocznymi można jeszcze zabrać ze stolika przy wyjściu z kościoła. Wypełnione wypominki prosimy wrzucać na tacę, lub przynosić do zakrystii bądź kancelarii parafialnej.

 1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej - przy wyjściu z kościoła jest do nabycia nowy nr Gościa Niedzielnego.

 1. Parafianom i Gościom serdecznie dziękujemy za życzliwość, modlitwy i ofiary. Niech dobry Bóg Wam błogosławi i obdarza pokojem. Szczęść Boże!

DUSZPASTERZE

W minionym tygodniu odeszli do wieczności:
Ś. P. Marianna Krawczyk, ur. w 1932 r.
Ś. P. Józef Puzio, ur. w 1940 r.
 
                                            Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie ...