KRÓLUJ NAM CHRYSTE
ZAWSZE I WSZĘDZIE
 
 

ministranci 1
 

Ministrant jest pomocnikiem kapłana przy celebrowaniu Mszy Świętej i podczas innych nabożeństw. Usługuje księdzu, gdy ten przygotowuje ołtarz i dary ofiarne potrzebne do sprawowania Najświętszej Ofiary. Służba ministrancka jest służbą Chrystusowi i w pewnym sensie Kościołowi. Każdy członek Liturgicznej Służby Ołtarza, czyli ministrant, powinien wiedzieć, jakie zadania ma spełniać i jak są one ważne. Ministrant przy ołtarzu jest sługą Pana Boga. Jest również sługą Ludu Bożego, czyli Kościoła. Przypomina wiernym kiedy mają uklęknąć, powstać czy usiąść.

Ministrant poprzez swoje gesty i postawę ukazuje pewne znaki, które nadają wymowę całej liturgii: krzyż, trybularz, dzwonki, akolitki.

Ministrant sprawuje posługę nie tylko podczas Mszy Świętej. Także po zakończeniu liturgii pomaga w uporządkowaniu paramentów liturgicznych, czyli kielicha, ampułek, ręczniczka, ksiąg liturgicznych. Szczególnie warto zapamiętać, że ministrantem jest się nie tylko w kościele, ale i na co dzień (w domu, w szkole, wśród przyjaciół).

ministranci 2

W parafii pw. św. Józefa Rzemieślnika w Koszalinie posługę pełni 21 ministrantów, lektorów i kandydatów. Ministranci oprócz służby liturgicznej są zaangażowani również w troskę o kościół. Roznoszą do naszych domów wypominki, opłatki, kolędują.

Jeżeli chcesz być jednym z nas, jeżeli chcesz poznać bliżej Chrystusa, jeżeli chcesz wspólnie z nami cieszyć się Jego obecnością – PRZYJDŹ NA ZBIÓRKĘ, ZAPISZ SIĘ DO NAS, ZOSTAŃ JEDNYM Z NAS !

ŚWIĘCI MINISTRANCI

Św. Stanisław Kostka Św. Tarsycjusz
ministranci 33 ministranci 44

MODLITWA DO ŚW. TARSYCJUSZA

Święty Tarsycjuszu, patronie i wzorze nasz,
Ty niosłeś Jezusa na sercu i w sercu,
jako największy swój skarb.
Cześć i miłość Jezusa promieniowały z Twojego oblicza
i dla Niego oddałeś radośnie swe młode życie.
I my zawsze chcemy nosić Jezusa w swym sercu,
chcemy ze skupieniem, z czcią i miłością
chodzić wokół Jego ołtarza.
Chcemy nieść Jezusa do domu, do szkoły
i wszędzie przez dobry przykład.
Pomóż nam i spraw, abyśmy całym życiem
tylko Chrystusowi służyli i do Niego należeli
teraz i na wieki. Amen.
 

 

Po bliższe informacje zgłoś się do ks. Rafała Kowalskiego – opiekuna ministrantów.